KRAJSKÁ VÝSTAVA A BONITACE NĚMECKÝCH OVČÁKŮ 2023

Dne 10. 6. 2023 proběhla premiérově v nádherném areálu Pivovaru Kocour krajská výstava německých ovčáků. Od rána panovalo ideální počasí, úžasná přátelská atmosféra, pohoda a úsměvy. Areál poskytl skvělé zázemí, krásnou travnatou plochu, na které byl dle pana rozhodčího vytvořen ukázkový výstavní kruh, stan pro 200 osob, toalety, občerstvení venku i v restauraci, úkryt před sluncem přímo u kruhu pod stromy, parkování u areálu, prostory na venčení psů atd. Tímto děkujeme panu Šustovi za poskytnutí areálu.

Jsme velice rádi, že letošní výstavu posuzoval pan Jiří Zavadilík. Jeho profesionální přístup a posuzování přispěly ke skvělé atmosféře během celého dne. Diváci mohli slyšet podrobná hodnocení psů. Na každém psovi vyzdvihl jeho přednosti a také dal psovodům doporučení a podněty pro další přípravu. Výstavy se zúčastnilo 47 psů a se svými parťáky předvedli opravdu skvělé výkony. Během výstavy jsme nemuseli řešit jediný protest nebo stížnost. Děkujeme všem vystavovatelům za jejich sportovní chování a vzájemné gratulace. Také bychom chtěli vyzdvihnout krásnou diváckou kulisu a jejich potlesk za každého vystaveného jedince. Velké poděkování patří také všem členům Kynologického klubu Varnsdorf, kteří se na přípravě výstavy podíleli.

Dále děkujeme všem sponzorům a městu Varnsdorf za poskytnutí finanční podpory, bez které by se tato akce nemohla uskutečnit. Hlavním sponzorem výstavy byla firma Fitmin, která poskytla prémiová krmení. Firmě Ratio děkujeme za zajištění krásných pohárů. Firmě Oděvy Hotový za dárkové poukazy a dalším firmám jako JK Trans, GEZ, Deusautomation, Tixexpress, To & Mi Vdf, Dobalto, Zatos, Gema, OBY, Elpa Kupeček, Tamriko, Velveta, Michal Korba hodinářství, MDG servis, Stavebniny Jan Štefaňak, Miroslav Bilý, HafHaf shop, Stavebniny u kaflandu za finanční podporu.

Druhý den po výstavě proběhla na stejném místě také bonitace německých ovčáků. Bonitaci opět posuzoval rozhodčí pan Jiří Zavadilík, kterého doplnil krajský poradce chovu pan Josef Prášil a figurant Ondřej Novotníček. Všichni svědomitě plnili své úkoly. Na bonitaci bylo přihlášeno 7 psů a 6 z nich ji úspěšně absolvovalo.

Z velké spousty pozitivních ohlasů po výstavě a bonitaci usuzujeme, že se letošní akce velmi povedla. Jsme moc rádi, že naše úsilí mělo smysl a všichni si víkend v Pivovaru Kocour užili.

Tak třeba příští rok opět na viděnou.

Fotky z výstavy: https://kkvarnsdorf.rajce.idnes.cz/Krajska_vystava_a…

Krátké video: https://kkvarnsdorf.rajce.idnes.cz/Krajska…/1593892113